O nás‎ > ‎

Působení sdružení na FPr v Plzni

přidáno: 12. 4. 2012 5:33, autor: Pavel Slipek   [ Aktualizováno 21. 5. 2012 5:16 uživatelem Pavel Slípek ]
Prakticky od počátku činnosti byla činnost sdružení spjata nejen se studenty a posléze absolventy právnické fakulty v Plzni, ale také s institucí jako takovou. FPr byla také kolektivním členem sdružení a v rámci svého členského příspěvku se podílela na provozu faktultního informačního servisu
 
Z členství FPR ve sdružení  plynuly výhody především studentům. Spolek vytvářel pro fakultu nejen základní stránky www.fpr.zcu.cz, ale provozoval i rozšířený informační servis kateder (viz jednotlivé stránky kateder např. plzen.juristic.cz/ksp atd).

Základním informačním prostorem, jakýmsi rozcestníkem právních informací pro studenty plzeňské právnické fakulty, byla hlavní stránka plzen.juristic.cz, která byla v provozu až do 30.6.2011. Odkazy na stránce tvořily dílem informace o dění na fakultě, dílem byly tvořeny odkazy na články subjektů působících na fakultě (P.U.Č, ELSA), dílem  zde byly souhrnné informace o studiu a zbytek pak tvořily další projekty určené výhradně pro studenty (odkazy na studujní materiály ke stažení).

Významný  počin – vytvoření internetového zpravodaje na plzen.juristic.cz tvořilo téměř on-line informace  o dění na fakultě (jak studijním tak mimostudijním), dále tipy v oblasti  kultury či spolehlivé  bleskovky, reagující na nečekané změny ve výuce – k jejich podávání sloužil projekt katedderní infromací, kterého se účastnily jednotlivé sekretariáty

Postavení projektu plzen.juristic.cz sice bylo dílčí, ale lokálně(regionálně) významné. Jak lze ostaně dohledat v archivu projektu.

S nástupem tzv. reformního vedení v roce 2010 přešel informační servis kateder tam, kam logicky patří - pod univerzitní informační servis, kterému v letech 2000-2010 plzeňský juristic v obsahové stránce zdatně konkuroval ku prospěchu studentů právnické fakulty.